O spoločnosti

Váš partner dnes aj zajtra

Hlavným cieľom EUROPLANTU je byť kompetentným a spoľahlivý partnerom vo všetkých otázkach, týkajúcich sa zemiakov. Viac ako sto rokov skúseností ako aj rozsiahle investície do moderného výskumu sú zárukou na vyhovenie potrieb našich zákazníkov. Spolupráca s radou univerzít a výskumných staníc zaručuje okamžitú aplikáciu najnovších výsledkov výskumu a vedomostí do šľachtiteľského procesu.

Od roku 2002 stoja za značkou EUROPLANT skúsenosti dvoch známych šľachtiteľských spoločností, ktoré túto značku vytvorili. Sú to:

  • KARTOFFELZUCHT BÖHM Inh. Gebr.Böhm KG in Lüneburg/ Nemecko
  • NORDKARTOFFEL Zuchtgesellschaft mbH in Ebstorf/ Nemecko

V kombinácii s vedeckými skúsenosťami sesterskej firmy BIOPLANT a know-how vlastníctvom sesterskej firmy BNA je EUROPLANT lídrom v tomto sektore už niekoľko rokov.
V spolupráci s firmou BIOPLANT a BNA produkujeme prvotné (predzákladné) sadivo zemiakov výhradne na vlastných staniciach. Prostredníctvom ďalších dcérskych spoločností sa ďalej množí základné a certifikované sadivo, ktoré sa dostáva ku konečným pestovateľom zemiakov a následne k spotrebiteľom. Tieto dcérske spoločnosti EUROPLANTu sa nachádzajú takmer v každom štáte Európy ,ako napríklad Francúzsko, Holandsko, Fínsko, ale aj Slovensko.