Colette - veľmi skorá odroda zemiakov

COLETTE

Veľmi skorá odroda, ktorá vyniká pekným dlho oválnym a stabilným tvarom hľúz, hladkou šupkou, plytkými očkami a žltou farbou dužiny. V skupine veľmi skorých odrôd má vysoké úrody. Skladovateľná a veľmi chutná až do neskorej jari. Vzhľadom k dlhému obdobiu kľudu je potrebné hľuzy pred výsadbou naklíčiť, alebo aspoň narašiť. Varný typ BA.

Pestovateľské pokyny:

Colette uprednostňuje stredné až lepšie pôdy s rovnomerným zásobením vlahou a živinami. Prednosť majú pôdy v dobrom kultúrnom stave.

Poznámky:

Colette pre stredný počet nasadzovaných hľúz sa vysádza s odstupmi v riadku 28 – 30 cm (46000 rastlín/ha, pri medziriadkovej vzdialenosti 75 cm).

Collete sa vyznačuje výrazným obdobím kľudu. Preto sa musí sadivo pre lepšie nasadzovanie hľúz narašiť, popr. predklíčiť. Pri neopatrnom predlíčení vzniká nebezpečenstvo odlomenia klíčkov.

Colette je veľmi vďačná za harmonické hojenie. N-hnojenie s celkovou požadovanou hodnotou do 160 kg/ha (vrátane Nmin, vrátane organického hnojenia, +/- korekcia podľa stanoviska). Vedľa K20 (200 – 250kg/ha) a P20 (100 kg/ha) treba dbať na zásobenie horčíkom. Musia sa zohľadniť zbytky po zbere a ogranické hnojivá. Napriek veľmi dobrej odolnosti treba pravidelný postrek proti plesni zemiakovej v normálnom postrekovom slede.

Na stiahnutie:

Produktový list COLETTE